دستگاه یو پی اس چیست؟

معادل واژه یو پی اس در در زبان فارسی دستگاه تامین برق بدون وقفه است و در زبان انگلیسی UPS مخفف عبارت Uninterruptible power supply می باشد. یو پی اس دستگاهی است که از لوازم و دستگاههای حساس و ضروری در مقابل قطعی جریان برق محافظت میکند و این دستگاهها هرگز قطعی برق را با یو پی اس احساس نمیکنند و همیشه آنلاین و روشن خواهند بود.

دستگاه یو پی اس

کار یو پی اس چیست؟

جلوگیری از قطعی برق دستگاههای حساس و ضروری مانند سرورهای کامپیوتری – دستگاه های ضروری در مصارف پزشکی – دستگاههای ATM – دوربین های مدار بسته و .. و تامین برق این دستگاهها موقع قطعی برق می باشد.

برند یو پی اس apc

عملکر یو پی اس:

یو پی اس ما بین برق ورودی شهری و دستگاه مورد نظر قرار گرفته و برق دستگاه را هنگام قطعی جریان برق شهری به مدت مشخصی تامین میکند و دستگاه بدون هیچ وقفه ای به کار خود ادامه مید.

یو پی اس epe

یو پی اس به چه چیز نیاز دارد؟

دستگاه یو پی اس به باتری یو پی اس نیاز دارد تا جریان برق را برای مواقع ضروری شارژ تا موقع نیاز برق دستگاه را تامین کند.

برندهای یو پی اس

از برند های یو پی اس موجود در بازار می توان یو پی اس APC را نام برد که این یو پی اس امریکایی بوده و برترین برند دربین سایر برند های یو پی اس می باشد اما قیمت یو پی اس apc خیلی بالا بوده و در مقابل برند های آلمانی مانند یو پی اس epe در بسیاری از ویژگی ها با یو پی اس apc برابری میکند به لحاظ قیمت هم مناسب می باشد.

یو پی اس استارپلاس